poniedziałek, 16 grudnia 2013

Mała wiklinowa choineczka

Choinka z papierowej wikliny w wersji mini :) Czyli młodsza (albo raczej mniejsza) siostra pokazywanej Wam już wcześniej wiklinowej choinki.


Podobnie jak wcześniejsza, ta tez była wyplatana splotem spiralnym, ale z lekką modyfikacją (coby nudy nie było): 4 + 1, czyli cztery rureczki oplatane piątą. Splot 4 + 1 daje taki efekt, że podstawa choinki jst kwadratem (albo czymś do kwadrata zbliżonym). Wysokość około 15 cm razem ze "szpicem" ;)

Malowanie tak jak poprzednio, czyli biała farba do ścian jako baza i dwie warstwy lakierobejcy. Do tego czerwona rafia, złote ozdoby w kształcie dzwoneczków i serduszek, a na czubku małe szyszeczki lekko pryśnięte złotym lakierem.

Stan surowy ;)
Jak nietrudno się domyślić, choineczka została już komuś darowana ;) Ale w tym roku też udało mi się już wyprodukować jedną dużą choinką, chyba najładniejszą z dotychczasowych (mam nadzieję, że jeszcze przed Świętami uda mi się ogarnąć zdjęcia z Wam pokazać), a na kilku małych podobnych choineczkach właśnie schnie farba, także jest szansa, że jeszcze znajdą nowych właścicieli w tegorocznym gorącym przedświątecznym okresie :) Na przyszły rok zamówienia zacznę przyjmować zdecydowanie wcześniej ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz