środa, 18 lutego 2015

Wyszywana kartka walentynkowa

Jesteśmy już co prawda kilka dni po imieninach, które z niewiadomych przyczyn są okazją do świętowania przez wszystkich zakochanych, ale jak wiadomo uczucia można sobie okazywać przez cały rok, więc dziś jeszcze jeden drobiazg, którym można obdarować kogoś dla nas ważnego i bliskiego ;)


Kartka walentynkowa, którą ktoś z Was zrobi samodzielnie, na pewno da więcej radości, niż ta kupiona w kiosku. Potrzebne: pół kartki z bloku technicznego, pół kolorowej kartki do drukarki, cienkopis, igła z nitką (znowu wszystko macie już w domu... nuda).


Pół kartki z bloku składamy na pół aby otrzymać bazę naszej kartki. Na środku delikatnie ołówkiem rysujemy serducho i zaznaczamy na nim kropki w równych odstępach (jak ktoś ma linijkę w oczach to może pominąć ten krok, ale kropki jednak mocno ułatwiają sprawę). Dodatkowo potrzebujemy jednej kropki na środku serduszka, prawie u samej góry - od tego miejsca zaczynamy wyszywanie i kierujemy się po kolei do każdej kropki na obwodzie serca, za każdym razem wracając do środka. I tak aż nie znikną nam wszystkie narysowane kropki :) Gumujemy obramowanie serca, a pod spodem cienkopisem piszemy miłe słowo :) Pół kartki do drukarki zgięte na pół ląduje wewnątrz kartki, żebyśmy mieli gdzie napisać życzenia :)


Kartka do koperty i gotowe - miły dodatek na przykład do walentynkowej herbaty :)

1 komentarz: